רקע וניסיון מקצועי

עליתי לארץ מקנדה בשנת 1991 וסיימתי לימודי פסיכולוגיה במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן (PhD). במשך ארבע שנים עסקתי במחקר להערכת איכות הטיפול במוסדות ציבוריים במכון ברוקדייל, בג'וינט. לאחר מכן עבדתי במשך ארבע שנים נוספות במרכז הירושלמי לבריאות הנפש "איתנים" במסגרת התמחותי בפסיכולוגיה קלינית.

עם סיום ההתמחות החלטתי להתמקד בעבודה עם אנשים הסובלים מקשיים בוויסות האכילה ועם אנשים שעוברים ניתוחים בריאטריים. העניין שלי בתחום נבע מתהליך של שינוי אישי שעשיתי באורח חיי, וככל שלמדתי את הנושא והתנסיתי בו, הבנתי עד כמה חשוב לפתח את הממד הפסיכולוגי של טיפול באנשים הסובלים מהשמנה כטיפול משלים לטיפול רפואי ו/או תזונתי.

במקביל לקליניקה הפרטית שפתחתי, התנדבתי בבית החולים ביקור חולים ועבדתי עם אנשים שעברו ניתוחים בריאטריים. לאחר שנה נפתחו קבוצות נוספות במסגרת השר"פ (שירות רפואה פרטית) של בית החולים. עקבתי אחר המטופלים הללו במשך חמש שנים, והמסקנות שנבעו מעבודה זו ומהעבודה בקליניקה משמשות רקע לספרים שכתבתי, להרצאות שאני מעבירה ולעבודה שלי עם מטופליי עד היום.

בשנים האחרונות אני עובדת בקליניקה, ומרצה באקדמיה ובהשתלמויות מקצועיות ברחבי הארץ. אני חברה מומחית ומדריכה באיט"ה (האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי) ומלמדת טיפול התנהגותי-קוגניטיבי (CBT) במסגרות להכשרת מטפלים. כמו כן, אני חברה בפורום הבריאטרי לאנשי בריאות הנפש שהוקם על ידי נציגי חברת ג'ונסון וג'ונסון וחברה בעמותה הישראלית למניעה, טיפול ומחקר בהפרעות אכילה.

tree