האני מאמין שלי

אני מאמינה שטיפול טוב מבוסס על היכרות מעמיקה והערכה יסודית שנעשית על ידי המטפל והמטופל ביחד. הערכה יסודית ומדויקת תוביל לקביעת מטרות טיפול שגם אני כמטפלת וגם אתם כמטופלים מזהים ככדאיים וכמעשיים. אני מאמינה בעבודה משותפת, בגובה העיניים, תוך שמירה על כבוד הדדי ועל מסגרת הטיפול.

כפסיכולוגית, אני לא מאמינה ש"הכול בראש". בעיניי, חשוב לראות את האדם כשלם ולהבין שלכל אדם יש כוחות, כמו גם קשיים, ולתכנן את הטיפול בהתאם. אני מאמינה שאנשים יכולים להשתנות בכל שלב בחיים. חלק חשוב מטיפול הוא להכיר ביכולות ובמגבלות של עצמנו ולהחליט על שינויים שאפשר לבצע ולהתמיד בהם מתוך עמדה פנימית של קבלה עצמית וכבוד עצמי.

כפסיכולוגית העובדת עם אנשים רבים שסובלים מהשמנה, אינני מאמינה בסיסמאות כמו "המשקל בידיים שלנו" או "פשוט צריך לשנות את הגישה". בעיניי, אמירות מעין אלה הן פשטניות ואינן מועילות. לכל אדם יש גנטיקה, ביולוגיה, טמפרמנט, סביבה ומציאות משפחתיתחברתיתתרבותית שבה הוא חי. עם זאת, לעתים תכופות אנחנו נתקעים בדפוסים מחשבתיים, רגשיים והתנהגותיים הפוגעים ביכולת שלנו לממש את הערכים, את היכולות ואת המטרות שלנו. חשוב להכיר בדפוסים אלה ולשנות מה שאפשר לשנות, כדי שנוכל להתנהל בדרך התואמת את הערכים שלנו ואת המטרות שלנו.

אינני דיאטנית או מדריכת הרזיה, אך אני עובדת בשיתוף פעולה עם מומחים מקצועיים בתחומם. כאדם שמתמודד עם הנטייה להשמנה מילדות, אני מבינה את הקשיים הכרוכים בניהול אורח חיים בריא ומאוזן בעידן הנוכחי שבו אנחנו חשופים מצד אחד ל"שפע" של מזון מתועש ומצד שני לאובססיה תרבותית ובלחץ חברתי "לשאוף" לרזון. אינני מנסה לעודד רזון או סגפנות. אני מאמינה שאפשר וחשוב לנהל אורח חיים מאוזן שמקדם בריאות ואיכות חיים

כפסיכולוגית, המטרה שלי היא לעזור לאנשים לחיות חיים שמבחינתם "שווה לחיות אותם". שני מושגים שהדגשתי במהלך שנות עבודתי הם "אכילה ריבונית" ו"התנהלות ריבונית", ולפיהם אנחנו אחראים על ההחלטות שאנחנו מקבלים, וגם על התוצאות של החלטות הללו. התפקיד שלי הוא לעזור למטופל להכיר את עצמו, להגדיר את ערכיו ואת מטרותיו בצורה ברורה ומציאותית, ולפתח כלים ומיומנויות שיעזרו לו לנהל את חייו בדרך התואמת את ערכיו ואת המטרות שלו.